14.kolo 23. června 2013

Strečko Paulec
- Těžký
- Kurcz

Sestava Rosice: Čiháček – Hadraba (70´ Endl), Bíreš, Trávníček (K), Ferenczi (66´ Krška) – Těžký, Kurcz, Pecha, Bradáč – Karásek (61´ Machálek), Paulec (74´ Veleba)

V posledním utkání sezóny zvítězili dorostenci Slovanu v Miroslavi 5:2 a zakončili tak velmi úspěšnou sezónu korunovanou postupem do krajského přeboru.

V prvních minutách utkání měli více ze hry rosičtí, Miroslav však hrozila z rychlých a nebezpečných protiútoků. Jeden takový musel v 6. minutě likvidovat Čiháček. Slovan se do první vyložené šance dostal až ve 22. minutě a hned ji proměnil. Hadraba poslal míč za obranu na Paulece, který místo střely volil ještě přihrávku na nabíhajícího Karáska a ten uklidil míč do prázdné branky – 0:1. Ve 28. minutě mohli rosičtí po krásné akci Pechy s Těžkým přidat druhý gól, Těžký ale z malého vápna přestřelil. Domácím se podařilo vyrovnat ve 35. minutě, když na roh vyskočil nejvýše Brveník a hlavou poslal míč přesně k levé tyči Čiháčkovi branky – 1:1. Hned po rozehrání mohl vrátit Slovanu vedení Těžký, jeho střela ale skončila pouze v boční síti. Ve 40. minutě se proti Pechově křižné střele blýskl výborným zákrokem domácí brankář a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Co se rosickým nepodařilo v závěru první půle, to se jim podařilo v úvodu té druhé. V 50. minutě poslal Bradáč do vápna střílený centr, který našel přesně hlavu Paulece a ten nedal domácímu brankáři sebemenší šanci – 1:2. O dalších sedm minut později už vedl Slovan o dvě branky, když Pechovu povedenou střelu z 20 metrů vyrazil domácí brankář pouze k nohám Karáska, který ho následně prostřelil – 1:3. V 62. minutě se skóre měnilo opět. Bradáč rozehrál přímý kop chytrou přihrávkou na Těžkého a ten výstavní ránou z 20 metrů zvýšil už na 1:4. V další velké šanci se ocitl v 67. minutě Machálek, branku domácích ale těsně přestřelil. Domácí korigovali výsledek v 75. minutě, když přesný pas za obranu zužitkoval Strečko, který přeloboval vybíhajícího Čiháčka – 2:4. Nejhezčí branka zápasu padla deset minut před koncem, kdy se po sérii přihrávek na jeden dotek dostal míč až ke Kurczovi, který tváří v tvář nedal domácímu brankáři šanci – 2:5. V 82. minutě zahrávali rosičtí přímý kop, k jeho exekuci se postavil Bradáč a jeho rána z dobrých 30 metrů orazítkovala břevno domácí branky. Hned v následující minutě se do další vyložené šance dostal Kurcz, ani nadvakrát se mu však nepodařilo překonat domácího brankáře. Ten byl úspěšný i v 87. minutě, kdy výborným zákrokem vychytal Endla.